Rebreather

Jak szkolimy?

Witam. Skoro zajrzałeś na naszą stronę to znaczy,        że myślisz o przejściu na obieg zamknięty lub jesteś zainteresowany zmianą jednostki na Hollis Prism2

Postaramy się udzielić Tobie informacji na temat naszych szkoleń jak i samej jednostki.

Podstawowe informacje na temat szkolenia

Rebreather Diving

Rebreather

Ogólny opis szkolenia

Postaramy się zobrazować tobie jak najlepiej przebieg szkolenia

Szkolimy w dwóch federacjach SSI jak i PADI.
Aktualnie prowadzimy szkolenia do poziomu TEC40.
Po decyzji o szkoleniu i dokonaniu opłaty szkoleniowej otrzymujesz od nas podręczniki do kursu jak i podręczniki z obsługi Hollis Prism 2.

.

Opieramy się na prezentacjach stworzonych przez nas

Po zapisaniu się na kurs otrzymasz dane do logowania do dostępu do wszystkich prezentacji a poniżej przykład tak owej prezentacji

Następnie spotykamy się i omawiamy teorię związaną z nurkowaniem na obiegu zamkniętym.

W trakcie szkolenia sam rozmontowujesz i montujesz jednostkę aby dokładnie poznać budowę maszyny i móc samodzielnie wykonać konserwację przed i po nurkowaniu jak i poradzić sobie z ustawieniem konfiguracji pod swoje wymagania lub zmianę ze względu na zastosowanie np. mokrego skafandra.
W czasie szkolenia nauczysz się samodzielnie wytrymować jednostkę pod swoje preferencje.
Otrzymasz również wiedzę na temat zasad działania urządzenia, jest to bardzo ważny element dzięki, któremu wszystkie procedury, które będziesz wykonywał pod wodą będą dla Ciebie zrozumiałe.
Bardzo duży nacisk kładziemy na część teoretyczną,  ponieważ z własnego doświadczenia wiem jak brak dobrego wyjaśnienia zasad działania urządzenia komplikuje dalszą część szkolenia i spowalnia postęp.
Ta część jest zakończona testem z wiedzy TEC40 jak i z budowy urządzenia.

Następuje ten wyczekiwany moment i wchodzimy do wody 🙂
Pierwszą część szkolenia przeprowadzamy na basenie o głębokości 4m.
Nie akceptujemy szkolenia od razu na wodach otwartych (nawet takich, które z definicji są wodami basenopodobnymi).
Obserwując efekty szkoleń z dłuższą sesją basenową, kiedy kursant stawia swoje pierwsze kroki na obiegu zamkniętym i jest skupiony całkowicie na maszynie stwierdzamy,  że to dobra droga do szybszego opanowania umiejętności.
W basenie 4m wykonujemy 2 nurkowania.

Kolejny etap to 3 nurkowania na basenie Deepspot, gdzie wykonujemy kolejne ćwiczenia nie przekraczając głebokości 24m.
Przejrzysta woda. Bezpieczne środowisko. Ciepła woda. Te wszystkie elementy pozwalają osiągnąć dużo szybsze opanowanie umiejętności.

Po takim przygotowaniu jesteśmy gotowi na wody otwarte i z pewnością swoich umiejętności wykonujemy kolejne minimum 6 nurkowań, osiągając maksymalną głębokość 40m i wykonujemy wszystkie ćwiczenia zawarte w standardach nurkowań wód otwartych.

Całkowity minimalny czas pod wodą w czasie szkolenia to 500 minut.

Po opanowaniu wszystkich umiejętności i wykonaniu wszystkich elementów szkolenia certyfikujemy Cię na użytkownika Hollis Prism 2 do maksymalnej głębokości 40m.
Po szkoleniu pełna dokumentacja szkolenia wraz z pobranymi logowaniami z komputera jednostki jest wysyłana do producenta Hollis Rebreather aby potwierdzić zakończenie szkolenia.
Hollis Rebreather bardzo dba o jakość szkoleń.

rebreather-diving